Zavolejte nám: +421 915 110 514

Doručení Zdarma při nákupu nad 4000 Kč

Baldachýn nad postýlku nebo postel zútulní každý dětský pokoj

Nebesa nad postýlku nebo postel zútulní každý dětský pokoj

Postýlky s nebesy jsou nám známy už z dětských dob, kdy jsme je vídali v pohádkách. Obyčejně se na lůžku pod honosnou látkou nacházelo královské dítě – malý princ nebo zlatovlasá princeznička. Není se proto čemu divit, že tento nadčasový doplněk okouzlil i mnoho maminek, které chtějí pověsit baldachýn nad postýlku svého děťátka. Kromě toho, že baldachýn změní dětský pokojíček k nepoznání, dodá drobečkům pocit bezpečí a usnadní jejich usínání.

Baldachýn nad postel kdysi a dnes

Baldachýny nebo nebesa nebyly vždy zavěšeny jen nad postelí. Původně totiž šlo o závěs z pevné látky, později to byla dokonce dřevěná nebo kamenná stříška. Jejím úkolem bylo chránit a ozdobovat vznešené, či dokonce posvátné věci, jako například trůn, oltář nebo lůžko vysokopostavených lidí. Dnes se baldachýny používají jako textilní dekorace nad postýlky a postele, ale uplatní se také jako působivý doplněk pro dětské koutky. Ať už tomu věříte nebo ne, pečlivým výběrem barvy a látky na baldachýn dosáhnete mnohem více, než byste původně očekávali.

Moderní baldachýn může být zhotoven z nejrůznějších materiálů. Mezi osvědčené stálice patří polyester, bavlna, len či mušelín. Polyester je materiál, který je jemný jako pavučinka a velmi příjemný na dotek. Bavlněný baldachýn je antialergenní, pevný a navíc prodyšný. Mezi výhody lnu zase patří jeho antibakteriální a termoregulační vlastnosti. Mnozí uživatelé jistě ocení, že len neelektrizuje a proto nepřitahuje prach, což je u baldachýnu velmi žádoucí. Proto se lněný baldachýn vyrobený z čistého přírodního materiálu doporučuje hlavně pro alergiky a astmatiky.

Použití baldachýnu přináší mnoho výhod

Baldachýn je více než jen estetický doplněk do interiéru. Tím, že visící látka částečně překryje boční stěny postýlky, vytváří děťátku útulný prostor, chráněný před rušivými vjemy z okolního prostředí. Miminko tak při usínání nebude znepokojovat pohyb nebo šramot kolem postýlky. To nejen urychlí jeho usínání, ale také prohloubí jeho zdravý spánek. A růžova vyspinkané děťátko je potěšením a odměnou pro každou pečlivou maminku.

V letních měsících a během jasných dnů baldachýn zabrání průniku slunečních paprsků, které by mohly dráždit citlivá očka děťátka. Navíc jeho ochrannou funkci využijete i tehdy, když nastanou parné dny. Hustá, ale prodyšná tkanina totiž nedovolí dotěrným mouchám obtěžovat vašeho andělika. Baldachýn své uplatnění neztratí ani během zimních měsíců. Chladnější dny jsou ideální k tomu, aby baldachýn předvedl, co dokáže. Textilie nad postýlkou pomůže udržet miminko v teple a zabrání nebezpečnému nachlazení.

Vytvořte dětem koutek jen pro ně

Baldachýny můžete využít iu starších dětí a to tak, že jim je jednoduše zavěsíte do dětského koutku. Pod visící látku umístěte podložku na hraní, aby dítě neprochladlo a získáte místečko, které si malý šibal určitě zamiluje. Všechny děti totiž zbožňují stavění bunkrů z matrací, židlí a děk. Vytvářejí si tak kolem sebe skrýš, ve které se cítí bezpečně a pohodlně. Tak proč jim nevyhovět? Namísto rozházeného pokoje však mohou mít půvabný a stejně efektivní baldachýn, který výborně poslouží svému účelu.

Baldachýn nad postieľku alebo posteľ zútulní každú detskú izbu

Ještě větší radost dětem uděláte, pokud koutek na hraní vyzdobíte dekorativními polštáři. Tajuplného osvětlení, vhodné pro vyprávění tajemství a vzájemné svěřování se s kamarády zase dosáhnete pomocí ozdobných svítidel. Baldachýn se tak v okamžiku dokáže změnit na ledové iglú, indiánský stan nebo cokoliv, co skrsne v hlávkách malých dobrodruhů. Hloubavější povahy a malí mudrlanti si v chráněném dětském koutku mohou přečíst svou oblíbenou knížku, dřímat nebo snít s otevřenýma očima.

TIP: Přečtěte si také tipy na to, jak si doma vytvořit dokonalý dětský koutek.

Postel s nebesy pro kluky i holky

Jak jsme již naznačili, baldachýn nad postel není jen výsadou malých princezen. Pro holčičky je poměrně snadné vybrat některý z něžných, sladkých barevných tónů. Takovou je například andělsky čistá bílá, roztomilá pudrově růžová nebo svěží mátově zelená barva. Dobrou službu baldachýn udělá i chlapcům, proto si můžete vybrat z typických, ale i méně typických chlapeckých barev.

Šedý, tmavě šedý, modrý či hořčičný baldachýn nad postýlku je dokonalým doplňkem, který dotvoří a sjednotí jakýkoli dětský pokoj. Oblíbené jsou také odstíny karamelové barvy a dennímu. Problém vám nebude provádět ani samotná údržba baldachýnu, jelikož je velmi praktická a nenáročná. Pokud se vám bude zdát, že je třeba jej vyčistit, stačí jej jednoduše svěsit a vyprat. Po vysušení jej můžete znovu zavěsit a těšit se z něj spolu s dětmi.

Baldachýn nad postieľku alebo posteľ zútulní každú detskú izbu

Spousta malých dětí mívá problémy s usínáním. Nejlepším lékem na těžké usínání je kombinace baldachýnu a závěsných dekorací. Vyberte si například obláček s měsícem a hvězdičkami a umístěte jej do středu baldachýnu. Zklidňující pastelové barvy a jemné třpyt upoutá pozornost dětských oček a jemné pohupování ozdoby ve vzduchu je ukolébá do sladkých sníčků. Kromě toho bude krásný baldachýn a roztomilá dekorace první věc, kterou uvidí, když se ze spánku probudí.

Romantika ukrytá v baldachýně

Mohli bychom říci, že baldachýn nad postel je opravdu výjimečným interiérovým doplňkem. Jeho krásu a eleganci dokáží ocenit všichni, kteří mají rádi romantiku či historii, ale i ti, kteří mají rádi pohodlí a chtějí ho dopřát i svým dětem. Světlá či tmavě zbarvená nařasená látka rázem udělá z dětské postýlky dominantu celého pokoje. A to bez ohledu na to, zda ji zavěsíte nad postýlku nebo jí zútulníte koutek na hraní v dětském pokojíčku.

Ať už je to jakkoli, baldachýn nad postýlku se stal symbolem moderního a stylového luxusu pro náročné. Ne nadarmo zdobil postele králů a princezen, ještě i dnes působí honosně a velkolepě. Dopřejte svým pokladům spokojený spánek nebo ničím nerušenou hru pod nádherným, vzdušným baldachýnem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava ZDARMA

Při každem nákupu nad 4000 Kč máte dopravu zdarma

Bezproblémová výměna

Bezproblémová výměna zboží do 14 dnů

Jenom kvalitní zboži

Certifikované zboží s ověřenou kvalitou

100% Bezpečná platba

Zabezpečená platba kartou MasterCard / Visa