Zavolejte nám: +421 915 110 514

Doručení Zdarma při nákupu nad 4000 Kč

Cena vs. kvalita hraček a textilií pro děti

Cena vs. kvalita hraček a textilií pro děti

V dnešní době, kdy hračkářství a e-shopy nabízejí nekonečné množství různých produktů pro děti je velmi obtížné si správně vybrat. Pravděpodobně už každý z vás stál před volbou, co koupit dítěti na hraní, na oblečení… Zda je materiál nezávadný, přátelský k přírodě i malému uživateli atp. Samozřejmě, že vždy chceme pro dítě jen to nejlepší a právě proto se snažíme vybírat hezké a zároveň kvalitní produkty.

Mnohdy, ale samotná cena dokáže odradit od koupě a to v obou případech … buď příliš vysoká nebo naopak nízká. Při nízké ceně nás automaticky napadne i nízká kvalita. Je tomu tak však i opačně? Napadne vás proč jsou některé hračky nebo dětský textil dražší? Co všechno za produktem stojí a že za kvalitu si mnohdy třeba opravdu připlatit?

Volba hračky bývá mnohdy ovlivněna mnoha faktory. Chceme, aby dítě hračka zaujala, pobavila, nenudila a něco naučila. Co je nejdůležitější, hračka by měla být pro dítě bezpečná.

Tyto základní požadavky upravuje hned několik zákonů a vyhlášek. Týká se to hlavně ¦fyzikálních a mechanických vlastností a především nebezpečných chemických látek. To, že výrobci a prodejci tato pravidla a zákony porušují, potvrzují různé namátkové kontroly. A jelikož není možné ani v tomto odvětví počítat s tím, že jsou všechny hračky kontrolovány a odzkoušeny, je třeba, aby i samotný spotřebitel tedy vy byl při nákupu obezřetný.

Vyplatí se investovat do dražších hraček a textilu?

Ano pokud jde například o dřevo a dřevěné hračky. Zdarma se neříká, že dřevěné hračky jsou hračkami více generací. Opravdu poslouží a vydrží mnohem více v porovnání s levným plastem. Dřevo je přírodní materiál a nikdy nepůsobí uměle. Hračky ze dřeva jsou jednoduché a přitažlivé, prakticky nezničitelné, bezpečné, netoxické a chrání životní prostředí!

Dřevěné hračky bývají nejčastěji ručně malovány nezávadnými barvami, což je další velká výhoda a zároveň důvod, proč jsou hračky dražší. Ruční práce je jednoduše ruční práce…

Drevená práčka

Chcete-li doma dýchat zdravější vzduch, odpovědí mohou být ekologické bytové textilie. Ekologické textilie jsou vyrobeny z bio přírodních materiálů, jako je bio bavlna, len či bambus, případně jejich různé kombinace. Výhodou těchto materiálů je, že neobsahují celou škálu škodlivých látek, nejsou v nich ani zbytky pesticidů a syntetických hnojiv. Použity jsou pouze přírodní bezpečná barviva. Často také rozdíl mezi ekologickými textiliemi a těmi běžnými i cítíte na dotek – jsou příjemnější, měkčí, ručníky lépe sají a podobně.

Naší největší nevýhodou je, že koupí levných plastových hraček s kýčovým designem podporujeme ekonomický růst jiných zemí a přispíváme k nadměrnému nerecyklovatelnému odpadu, zatímco naše výroba a výroba našich sousedů nám přijde příliš drahá a tím pádem jejich ruční práce. Třeba si uvědomit skutečný význam investice, že nekupujeme jen kvalitní věc pro své dítě, ale podporujeme i výrobce, který si dal na kvalitě záležet, produkt je tak trvanlivý a investice se opravdu vyplatí.

My jsme si prostřednictvím sociálních sítí udělali u vás malý průzkum a ptali se jednoduchou otázku. A to zda při výběru hraček a oblečení pro vaše děti upřednostňujete materiály jako dřevo, EKO bavlna, len… nebo plasty a umělá vlákna. 89% z vás bylo za přírodní materiály a zbylá procenta za ta umělá.

Pokud jste v tom s námi i u vás převládá názor, že kvalita a přírodní materiály vítězí nad kvantitou podívejte se na naši nabídku kvalitních hraček a textilií pro děti z nezávadných materiálů splňujících evropské normy a označených Certifikátem ECO zboží

www.dadaboom.cz

https://www.dadaboom.cz/652-large_default/misioo-detska-variabilna-podlozka-na-hranie-siva.jpghttps://www.dadaboom.cz/780-large_default/sada-do-postele-s-volanom-dospely-xl.jpg

Tento článek společně s radami pro vás vytvořila Silvia Škultéty  – minidiamondblog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava ZDARMA

Při každem nákupu nad 4000 Kč máte dopravu zdarma

Bezproblémová výměna

Bezproblémová výměna zboží do 14 dnů

Jenom kvalitní zboži

Certifikované zboží s ověřenou kvalitou

100% Bezpečná platba

Zabezpečená platba kartou MasterCard / Visa