Zavolejte nám: +421 915 110 514

Doručení Zdarma při nákupu nad 4000 Kč

Dětská tříkolka! Jak vybrat dobrou dětskou tříkolku?

Vybrat dobrou dětskou tříkolku je kumšt. Jako každý rodič i vy jistě chcete pro své dítě jen to nejlepší. Jsou i vaše požadavky, aby byla dětská tříkolka spolehlivá, kvalitní, vyrobená z odolných materiálů a neměl by jí chybět ani pěkný design? Poradíme vám, jak vybrat tu nejlepší tříkolku, ze které bude mít váš mrňous, ale i vy, dlouho radost.

Tříkolky motivují k pohybu a jsou prvním krokem na cestě k naučení se dítěte jezdit na kole. I proto je všechny děti zbožňují, protože přestože ještě na kole neumí udržet rovnováhu, na tříkolce se mohou postupně seznamovat s tím, jaké to bude při jízdě na kole. Na co si dát při výběru tříkolky pozor a co byste měli při koupi zvážit? Připravili jsme pro malý návod.

Vyberte si ověřeného výrobce

Je fajn, pokud můžete při koupi tříkolky ušetřit, je ale důležité si uvědomit, jestli za výhodnou cenu dostanete to, co od tříkolky požadujete. Na trhu najdete řadu výrobků, faktem ale je, že ne všechny splňují kritéria kvalitního výrobku. Snadno se pak může stát, že sice domů pořídíte tříkolku za nízkou cenu, ale po pár měsících začne vržat, praskat a dokonce některé její části mohou začít odpadávat. Vsaďte na dobré jméno a ověřenou značku výrobce, který stojí za kvalitou svého výrobku. Jednou z takových je například značka Foxrider a Kinderfeets. Kdo řekl, že tříkolka zůstane jen vašemu dítěti? V případě kvalitních kusů se může dědit z generace na generaci.

Sledujte kvalitu zpracování tříkolky

Problematičnost zpracování tříkolek jsme již načrtli v předchozím bodě. Při výběru tříkolky si dobře všímejte, jak je tříkolka zpracována, jestli se některé prvky nehýbou, nejsou ohnuté či nalomené. Všímejte si také ergonomie tříkolky: jak pohodlné je sedátko, zda jsou držadla příjemná na dotek, zda se budou děťátku snadno držet, aby během jízdy nespadlo. Některé tříkolky mají také opěrku zad – je jen na vás, co požadujete. Tiny Tot je nejspíš tříkolka, ale když je vaše batole připraveno na novou výzvu, tříkolka se rychle a snadno změní na dětské balanční kolo na dvou kolech.

Vyberte si vhodný materiál konstrukce

Na trhu naleznete tříkolky vyrobené z více materiálů. Nejčastěji je jejich konstrukce vyrobena z kovu plastu, dřeva. Záleží jen na vás, jaký materiál preferujete. U plastu je výhodou váha koloběžky – téměř nic neváží, takže ji můžete pohodlně přenášet. Nevýhodou plastu je jeho negativní vliv na životní prostředí a nižší odolnost (může snadno prasknout). V případě kovových tříkolek máte garanci pevné, stabilní konstrukce, která vydrží a tříkolka se tak může „dědit“ v rodině – ať už se posune mladším sourozencům, vzdálené rodině či přátelům. Ekologická dřevěná balanční kola jsou vyrobena z udržitelně pěstovaného březového dřeva. Dřevěný pohon má na řídítkách připevněné netoxické a protiskluzové pohodlné rukojeti, které umožňují bezpečné uchopení.

Nejsou kolečka jako kolečka

Plastové, gumové nebo nafukovací? Opět platí, že závisí jen na vašich požadavků. Plastová kolečka se snadno opotřebují a mohou prasknout. Nafukovací jsou příjemné při vození, hrozí však, že váš malý jezdec na tříkolce může dostat defekt. V případě gumových koleček odpadá riziko propíchnutí, zároveň příjemně tlumí nerovnosti na silnici a narozdíl od plastových nezpůsobují hluk a hrkot. Právě tříkolky značky Foxrider nabízí pogumovaná kolečka, která jsou jednoduchá na údržbu a zaručují dlouhotrvající zábavu při ježdění. Pneumatiky populárních ekologických dřevěných pohonů jsou vyrobeny z biologicky odbouratelné gumy.

Takže je už jen na vás který materiál a design preferujete. Využijte příchod léta k trávení co největšího množství času na slunci. Vezměte s sebou vaši novou spolehlivou tříkolku a radujte se z prvních najetých kilometrů vašeho prcka – přejeme spoustu zábavy a radosti z pohybu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava ZDARMA

Při každem nákupu nad 4000 Kč máte dopravu zdarma

Bezproblémová výměna

Bezproblémová výměna zboží do 14 dnů

Jenom kvalitní zboži

Certifikované zboží s ověřenou kvalitou

100% Bezpečná platba

Zabezpečená platba kartou MasterCard / Visa