Powered by Smartsupp

Zavolejte nám: +421 915 110 514

Doručení Zdarma při nákupu nad 4000 Kč

Dětský pokoj – Velké království pro naše nejmenší…

Dětský pokoj – velké království pro naše nejmenší.

Nad otázkou jak pěkně a prakticky zařídit dětský pokoj určitě přemýšlí více z vás.

Požadavek je příliš mnoho a tak se často stane, že představa je velmi vzdálená od reality. Moderní doba udává různé styly, avšak s jedním musíme souhlasit i my. A to při výběru barev v pokoji se držet přibližně 2-3 barev, které jsou světlé a jemné. Nabuzují pocit útulnosti, uspořádání a příjemné hravé atmosféry. Děti do prostoru přinesou tolik barevných předmětů, že je rozumnější ladit základ pokojíčku v jedné barvě, případně ve dvou-třech neutrálních odstínech.

Bílá barva je základ působí čistě a každý prostor prosvětlí, je však třeba dát pozor, aby se nestala chladnou. Zde přicházejí na řadu barvy, které bílou oživí a dokombinují. Měly by být jemné jako například šedá, béžová, světle modrá, mentolově zelená nebo pudrově růžová. Nejideálnější je kombinace těchto barev v celém pokoji takže od stěn, po ložní prádlo a doplňky. Osobnost dítěte totiž můžete prezentovat také pomocí výběru barev a použitím jejich odstínů – chladnější odstíny vyváží aktivní dítě a světlejší odstíny, aby stimulovaly introvertní nebo pasivnější děti.

Nábytek doporučujeme volit v bílé barvě nebo v barvě přírodního dřeva, aby pokoji dodal požadovaný neutrální nádech.

 

 

Pokud jste se rozhodli nechat stěny v bílé barvě, skvělá volba je aplikace tapety alespoň na jednu ze čtyř stěn. Pokud bude stěna plná inspirace, postačí jen pár kousků funkčního nábytku v neutrálních tónech a dětský svět bude kompletní.

 

 

Největším problémem v dětském pokoji bývá nepořádek. V malé místnosti je vhodné volit úložné prostory i na stěnách, ne jen na zemi – ty na zemi prostor zmenší. Běžně používané věci je dobré mít na policích, aby jejich dítě mělo na dosah, u těch menších je dobré, když jsou to police otevřené. Pokud chceme, aby se pobavili, potřebují mít hračky neustále na očích a uloženy tak, aby si je mohli vzít samy, bez naší pomoci.

 

 

Každé dítě potřebuje svůj malý koutek, bunkr nebo stan. Touha stáhnout se před okolním světem nebo ukrýt je v každém děťátku proto je milou alternativou právě baldachýn. Velmi moderní prvek do dětského pokoje, ale častokrát kategorizovaný jako něco jen pro holčičky. Zde bychom vám rádi názorně ukázali, že i baldachýn může tvořit součást chlapeckého pokoje již od narození miminka.

 

 

U postele je rozhodně vítán měkký kobereček, je-li podlaha tvrdá. K předcházení drobným zraněním je vhodné mít nábytek se zaoblenými rohy.

 

 

Pár tipů na závěr:

·         Do pokoje můžeme dát i rostliny v květináčích se zaoblenými listy, ale neměly by být umístěny poblíž postele. Apropo, kaktusy zde mají vstup zakázán.

·         volně stojící bodové světlo namiřte na zeď – osvětlení bude měkčí

·         před ostré hrany položte stojící rostliny, na rohy skříněk visící rostliny

·         odstraňte kabely zpod postele, a pokud už dítě má nakonec počítač v pokojíčku, tak jej umístěte co nejdál od postele aby se snížilo elektromagnetické záření

·         tok energie v noci ztlumte závěsy po celé šířce okna

·         vhodnější je sezení tváří do místnosti s výhledem na dveře i okno

·         zavírejte na noc dveře do pokoje

 Tento článek společně s radami pro vás vytvořila Silvia Škultéty  – minidiamondblog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava ZDARMA

Při každem nákupu nad 4000 Kč máte dopravu zdarma

Bezproblémová výměna

Bezproblémová výměna zboží do 14 dnů

Jenom kvalitní zboži

Certifikované zboží s ověřenou kvalitou

100% Bezpečná platba

Zabezpečená platba kartou MasterCard / Visa