Powered by Smartsupp

Zavolejte nám: +421 915 110 514

Doručení Zdarma při nákupu nad 4000 Kč

Jak zařídit dětský pokoj tak, aby se v něm dítě cítilo úžasně?

Dětský pokoj je místem, kde dítě tráví většinu svého času.zde zažívá spoustu dobrodružství se svými hračkami, učí se a připravuje do školy, odpočívá či sní své růžové sny o budoucnosti. Proto byste měli pamatovat na to, abyste pokoj pro svou ratolest zařídili nejen pěkně a pohodlně, ale také prakticky a účelně. Aby se vám to podařilo a aby vám zařízení do dětského pokoje spolehlivě sloužilo po dlouhá léta, tak vám přinášíme pár užitečných rad.

 

Barva do dětského pokoje je důležitá

 

Vybrat si vhodné barvy do dětského pokoje může být docela náročná výzva. Zejména, pokud je vaše malá princeznička momentálně zamilovaná do růžové, ale vy nechcete zanedlouho vyměňovat celé zařízení. Nejen pro takové případy je nejlepší volbou vsadit na neutrální barvy stěn a nábytku. Oceníte je třeba i tehdy, pokud se o pokojíček budou dělit chlapec s holčičkou. Velmi moderní je bílá barva v různých odstínech smetanové až krémové, zkombinovaná s jemnými pastelovými odstíny

 

Výraznější a sytější barvy zase můžete použít při výběru doplňků, jako jsou polštáře, ložní prádlokoberečky i dečky. Zde jsou možnosti prakticky neomezené. Díky neutrálnímu zařízení můžete barevné doplňky  vybírat a obměňovat kdykoli, když budete chtít vy nebo vaše dítě.

 

Jak vybírat zařízení do dětského pokoje

Jak jsme zmiňovali, zařízení do dětského pokoje bychom měli vybírat s ohledem na to, co bude dítě v pokojíčku dělat. V podstatě se jedná o jednoduché rozdělení místnosti na 3 části – prostor pro spánek, prostor pro učení a prostor pro hru. Každou část bychom měli vybavit potřebným dětským nábytkem  či zařízením, který by vyhovoval našim požadavkům a vkusu dítěte. Všechny části by však zároveň měly obsahovat nějaký sjednocující prvek, např. barvu nebo vzor, který by je navzájem stylově i opticky propojil.

 

 

drevena-hojdacka-vintage-dadaboom-sk 

 

Nenechte se přesvědčit toužebným pohledem dětských očí a nekupte hned dětem vše, co se jim na první pohled zalíbí. Přestože by to už mělo být samozřejmostí, vždy si zkontrolujte, zda je vámi zvolené zařízení do dětského pokoje nebo nábytek  bezpečné pro děti a nepředstavuje pro ně potenciální hrozbu. Jedná se zejména o drobné součástky nebo toxické látky použité při jejich výrobě nebo zpracování. Doporučujeme proto vybírat hlavně produkty z přírodních materiálů, na kterých si potrpíme v nabídce i my v Dadaboom.

 

Místo pro učení a tvůrčí práci

I když děťátko ještě nechodí do školy, dětský stolek, sedačku  i dětské křeslo  bude jistě potřebovat. Může si na něm prohlížet obrázkovou knížku, hrát si s modelovací hmotou nebo malovat. Při umístění stolku dbejte na to, aby byl blízko k oknu. Nezapomeňte ani na zdroj umělého světla,  které ochrání zrak vašich nejmenších před prací při nedostatečném osvětlení. U praváků by světlo na stůl mělo dopadat z levé strany, aby si nestínily rukou, u leváků zprava.

Židle pro dítě by měla být správně tvarovaná, pohodlná a měla by podporovat správné držení těla. Stejně důležitý je také prostor v okolí stolu. Vhodně umístěnou nástěnkou, mapou světa nebo inspirativní výzdobou u dítěte podpoříte fantazii a kreativitu a budete jej motivovat k dosažení lepších výsledků.

 

 

 

kreslo-dadaboom-sk 

Prostor pro hry a zábavu

Koutek na hraní je u dětí často nejoblíbenější částí pokoje. Vyzdobte jim ho veselými barevnými dekoracemi  různých tvarů a udělejte jim tak toto místo ještě útulněji. Velmi populárními se také staly suché bazény  s míčky,  děti se v nich dokážou nevinně bláznit celé hodiny. Odměnou za jejich koupi vám bude nefalšovaná radost a šťastný dětský smích. Pro větší i menší děti umístěte na zem měkkou podložku na hraní,   abyste předcházeli nachlazení. Chlapci i holčičky se na ní rádi rozvalují, hrají si se svými nejmilejšími hračkami, případně jen tak odpočívají.

Pokud vybíráte účelné zařízení do dětského pokoje, určitě budete hledat něco pro uložení hraček. Poličky  na odkládání sice vypadají dekorativní, ale úložné koše  či dřevěné truhly  na hračky jsou mnohem praktičtější. Už naše babičky znaly výhody při jejich používání. Nejenže se do nich vejde absolutně cokoliv, ale hračky do nich stačí jednoduše shrnout a v případě neohlášené návštěvy je dětský pokoj v okamžiku uklizený. 🙂

 

 

detský bazén s kouličkami

Postýlka a baldachýn pro pohádkové sny

Dětské postýlky a válendy šetří prostor v pokojíčku a vypadají rozkošně, počítejte však s tím, že po několika letech je budete muset nahradit většími. Určitě však nešetřete na kvalitní matraci, která se postará o správný vývoj páteře dítěte a pomáhá předcházet deformacím. Aby bylo usínání ještě snazší, můžete nad postýlku zavěsit baldachýn,  který dítě odizoluje od rušivých vlivů okolí. Díky bohatému výběru nebudete mít problém barevně jej sladit s ostatním zařízením pokoje. Dětičkám, které neradi usínají potmě, můžete pomoci drobnou lampičkou, vydávající tlumené, uklidňující světlo.

 

baldachýn nad postýlku  

Hračky jako působivé zařízení do dětského pokoje

Dětské pokoje lze hravě poznat podle dvou věcí – typických barev a množství hraček. Víte, jak dosáhnout, aby hračky efektně a elegantně doplňovaly interiér dětského pokojíčku? To, zda se hračka  líbí samotnému dítěti, je ovšem prvořadé. Klasické dřevěné hračky ovšem prověřil čas a dnes se objevují znovu, v trendových provedeních a se stylovým designem.

K půvabnému zařízení dětského pokoje patří také dřevěné houpačky  , koníky, autíčka, chodítka a vozíky, či dokonce skluzavky ke zmiňovaným bazénům  . Děti je zbožňují, neboť se mohou do sytosti vyřádit a rodiče zase oceňují jejich kvalitu a bezpečnost. Pokud takovou víceúčelovou hračku vyberete s ohledem na barvy a zařízení, získáte tím nejen funkční kus zařízení, ale také nadčasový doplněk interiéru.

 

 

drevene hracky dreveny kocik

Potřebujete další doporučení a tipy, jak zařídit svému prcku dětský pokoj?

Napište nám a pomůžeme vám s výběrem vhodného nábytku, hraček i dekorací.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava ZDARMA

Při každem nákupu nad 4000 Kč máte dopravu zdarma

Bezproblémová výměna

Bezproblémová výměna zboží do 14 dnů

Jenom kvalitní zboži

Certifikované zboží s ověřenou kvalitou

100% Bezpečná platba

Zabezpečená platba kartou MasterCard / Visa