Zavolejte nám: +421 915 110 514

Doručení Zdarma při nákupu nad 4000 Kč

Takto si doma vytvoříte dokonalý dětský koutek

Každé dítě by mělo mít místo, které bude vyhrazeno výlučně jeho maličkosti. Ano, mluvíme o dětských koutcích – prostoru, který šikovní rodiče vybaví vším potřebným, co udělá dítě šťastným. Vhodně zařízený dětský koutek je útočištěm pro každého kluka či holčičku. Nezáleží na tom, jestli venku prší, sněží nebo pálí slunce. Tady si dítě může kdykoliv zahrát, přečíst si pohádkovou knížku nebo načerpat energii do dalších her. Pokud tedy vybíráte zařízení do dětského koutku, nemusíte si s tím lámat hlavu. Přečtěte si následující řádky a najdete v nich rady a tipy, které vám jistě pomohou.

Dětský koutek ocení nejen děti, ale i dospělí

Možná i vy patříte k těm, kteří už nemohou nečinně přihlížet, jak vaše dítě, případně synovec či sestřenice hrají kdekoliv, kde se dostanou. Jistěže, na tom by nebylo nic špatného, kdyby s tím nesouvisely i spousty hraček, o které se klopýtáte všude, kam se pohnete. Nejlepším možným řešením v takovém případě je vytvoření dětského koutku. Tady si děti budou moci hrát a bavit, aniž by tím někoho omezovaly. Tento vymezený prostor bude totiž jejich výsostným teritoriem.

Úplně malým dětičkám postačí vyhrazení potřebného místa v ložnici nebo v obývacím pokoji. Zařídit jej můžete podložkou na hraní nebo dětským hnízdem, případně truhlicí na hračky. Šikovný úložný prostor hravě pohltí všechny rozházené hračky i ve chvíli, kdy na dveře zaklepe nečekaná návštěva. Pokud však disponujete velkorysejšími bytovými prostory nebo chcete vytvořit dětský koutek pro odrostlejší dítě, zařiďte jej přímo v jeho dětském pokoji.

Koutek na hraní pro nejmenší

Batolata toho v dětském koutku opravdu nepotřebují mnoho. Více, než na množství hraček a polštářů se soustřeďte na to, abyste vybírali věci z přírodních a antilergenních materiálů. Nezanedbatelnou součástí jsou například podložky na hraní. Jsou měkké, hřejivé a chrání děti před studenou podlahou a nachlazením. Slouží dětem k převalování, mazlení, podřimování a později i ke hraní či čtení. Pokud nad podložku zavěsíte baldachýn zhotovený z bavlny nebo lnu, získáte skrýš, které neodolá žádný mazlíček.

Dalším užitečným doplňkem dětského koutku pro nejmenší jsou polštáře. Kulaté, čtvercové, obdélníkové, bílé, modré, pudrově růžové nebo šedé, fantazii se mezenekladou. Kterýkoli si vyberete, stane se nerozlučným společníkem dítěte a spolu s ním dítě stráví nezapomenutelné chvíle při hře nebo odpočinku. Výhodou je, že barvy polštářů můžete harmonicky sladit s dětskou podložkou nebo dětským hnízdem.

Baldachýn nad postieľku alebo posteľ zútulní každú detskú izbu

I větší děti potřebují mít soukromí

Dětské koutky by neměly být vyhrazeny jen malým dětem. I starší dívky nebo kluci chtějí mít místo jen pro sebe. Rozdíl spočívá v tom, jak by měl být tento prostor zařízen. Zatímco pro malé děti úplně stačí, mají-li na čem ležet a kam si ukládat hračky, odrostlejší děti se s tím už nespokojí. Jak prcky rostou, stoupají i jejich nároky, proto se připravte na to, že budou postupně vyžadovat více prostoru a pestřejší vybavení.

Dokud jsou děti maličké, obyčejně u dětského koutku nemusíte řešit téměř žádné rozdíly, přestože spolu vychováváte chlapečka a holčičku. Čím vyššího věku však děti dosahují, tím se prohlubují i rozdíly mezi pohlavími. Při nedostatku prostoru můžete vytvořit dva rozdílné dětské koutky a alespoň symbolicky je oddělit pomocí závěsu. Děti si už do nich budou vybírat zařízení a doplňky v barvách a designu, které jsou jim nejbližší. Takto mohou spolu fungovat kluci i holky dokonce v jednom dětském pokoji až do puberty.

Na výběru dětského nábytku si dejte záležet

Při zařizování dětského koutku si nejprve vyberte nábytek. Teprve poté začněte ladit doplňky, dekorace a ostatní příslušenství. Promluvte si s dítětem o jeho představách a touhách, nebo mu dejte vybrat z možností, které již předtím prošly vaším výběrovým řízením. Do užšího výběru zahrňte jen ty věci, které splňují požadavky na kvalitu a bezpečné používání u dětí. Všímejte si zejména materiálu, z jakého je dětský nábytek vyhotoven a použity nátěrové barvy. Ověřte si také nepřítomnost ostrých hran (hrozí riziko úrazu) či otvory, ve kterých by mohly uvíznout zvědavé dětské prstíky.

Takto si doma vytvoríte dokonalý detský kútik

Velmi vhodným doplňkem do dětského koutku je například luxusní dětská sedačka se dvěma velikostmi nohou, které jednoduše vyměníte, když dítě podroste. Zářivá barva okamžitě rozjasní i ten nejfádnější pokojíček. Radost vám i dítěti udělá také dětské designové křeslo solidní šedé barvy, vhodné jak pro kluka, tak i pro dívku. Neutrální tón udělá z křesla doplněk, který později nezahanbí ani intelektuálního školáka.

Dětský koutek je místem odpočinku a zábavy

Nezapomeňte, že přirozenou vlastností dětí je hravost. Proto jim dětský koutek zařiďte tak, aby v něm mohli trávit volný čas příjemně a uvolněně. Výborným nápadem je například umístit do něj suchý bazén s kuličkami. Podle toho, zda se vám do daného prostoru lépe hodí kulatý nebo čtvercový bazén, můžete si zvolit variantu, kterou potřebujete. Hra s barevnými plastovými míčky děti zbaví napětí a měkké stěny bazénu zabrání, aby si při dovádění ublížily. Chcete-li veselou zábavu v bazénu znásobit, přidejte k hračce i dětskou skluzavku. Nezbeda si užijí pohyb a vy si přitom můžete na chvíli vydechnout.

Bazén s loptičkami a šmýkačkou pre deti = nikdy nekončiaca sa zábava

Aby dětský koutek působil útulně

Jaký by to byl dětský koutek bez rozličných milých drobností, které mu vtisknou pečeť pohodlí a udělají z něj nejoblíbenější místečko pro děti? Rozkošná svítidla ve tvaru obláčků, hvězdiček, ovoce či zvířátek jsou možná právě tou pomyslnou tečkou, která chybí dětskému koutku k dokonalosti. Veselé lampičky v pastelových barvách vydávají jemné světlo a díky časovači nabízejí možnost samostatného vypnutí po uplynutí zvoleného času.

Kouzlo dětskému koutku dodají také originální plyšové hračky. Sympatické panenky nebo zvířátka z příjemně měkkého materiálu v jemných barvách potěší a rozveselí každé dítě bez rozdílu věku. Nezáleží na tom, jestli máte doma batole, školkaře nebo malého školáka či školačku. Koutek vybavený užitečnými i méně užitečnými věcmi, které dítě potěší, je potřebný pro každé z nich.

Plyšový jednorožec veľkosť L

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava ZDARMA

Při každem nákupu nad 4000 Kč máte dopravu zdarma

Bezproblémová výměna

Bezproblémová výměna zboží do 14 dnů

Jenom kvalitní zboži

Certifikované zboží s ověřenou kvalitou

100% Bezpečná platba

Zabezpečená platba kartou MasterCard / Visa